Aktualnie znajdujesz się na:

International Clinical Trials Day 2022

W dniach 17-18 maja 2022 roku odbyła się cykliczna konferencja - International Clinical Trials Day 2022, poświęcona w tym roku problemowi rekrutacji pacjentów do badań klinicznych oraz spotkanie przedstawicieli zespołu głównego ECRIN i członków sieci narodowych, współpracujących w ramach organizacji. Wydarzenie miało miejsce w Berlinie i było organizowane przez ECRIN oraz KKS Netzwerk – sieć ośrodków koordynujących akademickie badania kliniczne w Niemczech.

Prelegentami podczas konferencji przeprowadzonej pierwszego dnia byli naukowcy oraz przedstawiciele jednostek odpowiedzialnych za prowadzenie i zarządzanie badaniami klinicznymi w Europie. Podsumowaniemczęści wykładowej stanowił panel dyskusyjny prowadzony przez Jacquesa Demotes – Dyrektora Generalnego ECRIN, podczas którego uczestnicy przeanalizowali  najważniejsze wyzwania i możliwości związane z rekrutacją pacjentów do badań klinicznych oraz odpowiadali na pytania publiczności.

Drugiego dnia odbyło się pierwsze od ponad dwóch lat spotkanie stacjonarne dedykowane Europejskim Korespondentom. Po krótkiej sesji prezentacji poświęconych  krajowym sieciom badań klinicznych i zachodzących w nich zmianom, omówiono najważniejsze kwestie dotyczące prowadzonych projektów, aktualne problemy i plany rozwoju organizacji.

W dwudniowym wydarzeniu wzięli udział Europejscy Korespondenci związani z siecią POLCRIN – Patrycja Klusek oraz Maciej Janiec.

Opcje strony

do góry