Aktualnie znajdujesz się na:

Szczyt Zdrowie 2020 - Onkologia i hematologia w czasach COVID-19

W dniach 3-4 czerwca 2020 r. w Warszawie miał mejsce Szczyt Zdrowie, którego organizatorem był Instytut Ochrony Zdrowia oraz Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny.

Szczyt Zdrowie już po raz ósmy stał się platformą dialogu i komunikacji pomiędzy kluczowymi interesariuszami systemu ochrony zdrowia. W tym roku debaty ekspertów, decydentów, pacjentów i menedżerów ochrony zdrowia miały wagę szczególną.

W gronie wybitnych ekspertów i decydentów zdrowotnych podczas Szczytu poruszane były tematy związane z najpoważniejszymi wyzwaniami zdrowotnymi – opieką nad pacjentami z chorobami przewlekłymi, stanem polskiej neurologii i psychiatrii,  szczepieniami ochronnymi, dostępem do innowacyjnego leczenia w onkologii i hematoonkologii, stanem polskiej kardiologii interwencyjnej oraz rozwojem telemedycyny.

Jak pisze portal hematoonkologia.pl : "Z ośrodków onkologicznych zniknęła nawet połowa pacjentów. Nie zniknęły nowotwory, ale zmieniły się warunki, w jakich pacjenci mogą być leczeni. Teraz przed szpitalami, ale również poradniami onkologicznymi, nie lada wyzwanie – skłonić przestraszonych, podwójnie, nowotworem i możliwością zakażenia, chorych do powrotu".

Zachecamy do zapoznania z wciąż aktualnymi konkluzjami po Szczycie na portalu hematoonkologia.pl  oraz materaiałami video na stonie poświęconej Szczytowi.

 

 

Opcje strony

do góry